Internet

Biznes w chmurze – prosta droga do sukcesu i efektywności

Wydajne przetwarzanie danych i bezpieczne przechowywanie plików to kluczowe kwestie dla wielu firm. Własna infrastruktura często jednak nie wystarcza – sprawdź, co może zaoferować serwer w chmurze.

Dlaczego warto wybrać usługi cloud?

Chmura dla firm to świetny wybór zarówno w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, jak i największych korporacji. Współczesny biznes praktycznie zawsze wymaga dostępu do wydajnej infrastruktury i odpowiedniej ochrony danych. To zadania, o które dość ciężko skutecznie zadbać na własną rękę – przygotowanie firmowego centrum danych wymaga niemałych inwestycji zarówno w sprzęt, jak i wykwalifikowaną kadrę. Z pomocą przychodzą firmy oferujące usługi cloud, które pozwalają znacznie ograniczyć koszty, jednocześnie zapewniając dostęp do najlepszych rozwiązań technologicznych.

Oszczędność to tylko jeden z wielu powodów, by postawić na serwer w chmurze. Kolejną zaletą jest wygoda – możemy uzyskać dostęp do plików z każdego miejsca na świecie, o dowolnej porze. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku pracy zdalnej, umożliwiając zatrudnionym osobom możliwość sprawnego wykonywania swoich zadań także poza biurem. Oprócz tego warto podkreślić wysoki stopień bezpieczeństwa, którym cechują się usługi tego typu.

Serwer w chmurze – płać za to, czego potrzebujesz

Podczas gdy własna infrastruktura wymaga stałego utrzymywania wszystkich komponentów, w przypadku usług cloud możemy skorzystać między innymi z rozliczenia godzinowego. W ten sposób możemy zapłacić wyłącznie za potrzebne zasoby, co jeszcze bardziej zwiększa opłacalność biznesu w chmurze. Jeśli natomiast potrzebujemy nieprzerwanego dostępu, można postawić na rozliczenie abonamentowe – również w tym przypadku cloud jest zazwyczaj bardziej opłacalny niż własne serwery.

Chmura dla firm, czyli wygoda i bezpieczeństwo

Wiele firm stawia na rozwiązania w chmurze ze względu na prostotę zarządzania zasobami i komfortowe przechowywanie plików. Dostawcy tego typu usług dbają o nieprzerwaną dostępność serwerów, dzięki czemu niezbędne materiały mogą być pobrane lub wysłane w każdym momencie. Nie można przy tym pominąć kwestii związanych z bezpieczeństwem – również pod tym względem serwer cloud wypada rewelacyjnie. Dane w chmurze są szyfrowane i przechowywane z zachowaniem zgodności z kluczowymi procedurami. Dodatkowo możemy zazwyczaj bez problemu skorzystać z usług backupu, by przygotować kopie zapasowe według zasady „3–2–1”.

Gdzie szukać bezpiecznych i profesjonalnych usług cloud? Warto zwrócić uwagę na propozycje firmy INEA, która dysponuje własnym, rozbudowanym Data Center. Podzespoły pochodzą od uznanych producentów, takich jak Dell czy Intel, dzięki czemu klienci nie muszą obawiać się o niepoprawne działanie urządzeń w ramach centrum przetwarzania danych. INEA zapewnia także redundancję zasilania, klimatyzacji i łącz dostępowych, dzięki czemu chmura dla firm jest odporna na awarie i inne zdarzenia losowe. W kwestii rozliczenia można skorzystać zarówno z abonamentu, jak i płatności tylko za zasoby wykorzystane w danym okresie. To wszystko sprawia, że usługa INEA CloudPro to świetny wybór dla wielu przedsiębiorstw – zarówno małych, jak i dużych.

Similar Posts