Pozostałe

Jak usunąć uszkodzenia na szybce w Apple Watch?

Apple Watch to jeden z najpopularniejszych, a także najdroższych smartwatchy dostępnych obecnie na rynku. Stosowane w nim szafirowe szkło ma coraz lepiej chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie da się ukryć, że w wielu przypadkach nie stanowi pełnego zabezpieczenia. Z czasem zegarek Apple Watch może więc mieć rysy, a w gorszym przypadku — stłuczoną szybkę…

Polerowanie Apple Watch — co daje?

Szkło szafirowe stosowane w Apple Watch czy Apple Watch Ultra jest naprawdę bardzo wytrzymałe i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Trudno jednak oczekiwać, że przy uderzeniu, kontakcie z ostrym elementem, upadku na rękę, na której mamy zegarek, nie pozostaną żadne ślady. Jest więc zupełnie normalne, że po jakimś czasie na zegarku pojawiają się rysy. Jeśli to jedyne uszkodzenia, wyświetlacz jest sprawny, nie ma na nim przebarwień ani innych uszkodzeń, możesz  sprawdzić polerowanie Apple Watch, które przy zastosowaniu odpowiedniej maszyny jest w stanie usunąć rysy ze wszystkich modeli Apple Watch. Efekt natomiast uzależnia się od głębokości rysy: znikają skutecznie małe zadrapania i mikro rysy.

Jak usnąć rysy na zegarku Apple Watch?

Z usuwaniem rys trzeba uważać. Zadanie nie zawsze jest takie proste. Oczywiście są tacy, którzy proponują usuwanie ich specjalną pastą i miękką ściereczką, natomiast warto pamiętać, że skutecznie usuwanie rys Apple Watch jest możliwe jedynie przy mniejszych zadrapaniach. Im głębsza rysa, tym większa szansa, że samo polerowanie nie da oczekiwanych efektów. Zanim się zdecydujesz na tę usługę, warto poprosić specjalistę, aby ocenił, w jakim stopniu możliwe jest skuteczne usunięcie uszkodzeń. Czasami bowiem zdecydowanie bardziej sensownym rozwiązaniem okazuje się wymiana szybki. Oczywiście usuwanie rys jest tańsze, ale jeśli okaże się nieskuteczne — zapłacisz podwójnie: najpierw za polerowanie, potem za wymianę.

Czy można wymienić wyświetlacz zegarka?

Wymiana szybki Apple Watch jest usługą bardzo popularną. Coraz więcej osób co prawda zabezpiecza smartwatch, stosuje odpowiednie folie ochronne i inne zabezpieczenia, natomiast często dochodzi do wypadków, które skutkują rozbiciem, pęknięciem szybki. Warto pamiętać, że nawet jedno małe pęknięcie oznacza utratę wodoodporności zegarka, sprawia, że łatwiej dostaje się do środka kurz oraz inne zanieczyszczenia. Dlatego warto koniecznie pomyśleć o wymianie szybki i przywróceniu maksymalnie skutecznych zabezpieczeń dla całego mechanizmu. Stłuczona szybka to bowiem nie tylko problem estetyczny, lecz także ryzyko poważniejszych uszkodzeń wewnątrz zegarka.

Similar Posts