Informatyka Internet

Meta wprowadza Threads na rynek europejski, Polska włączona

Nowoczesna aplikacja Threads, stworzona przez zespół Instagrama, jest już dostępna dla użytkowników w całej Unii Europejskiej, w tym również na terenie Polski. Jak poinformował samego dnia dyrektor generalny Meta – Mark Zuckerberg, zdecydowano się na rozszerzenie zakresu działania aplikacji Threads. Jej kluczową funkcją jest udostępnianie publicznych wiadomości tekstowych oraz możliwość angażowania się w dyskusje z pozostałymi użytkownikami.

Od chwili premiery Threads w lipcu bieżącego roku, wykonywano różne udoskonalenia oraz aktualizacje. Wśród nich znalazła się między innymi wersja przeglądarkowa tej aplikacji. Oprócz tego, wprowadzono kartę prezentującą jedynie publikacje osób obserwowanych, opcję edycji postów czy wyszukiwania za pomocą słów kluczowych i wiele innych. Celem tych działań jest umożliwienie większej ilości osób na uczestnictwo w rozmowach, które są dla nich istotne.

Obecnie mieszkańcy krajów należących do Unii Europejskiej mają możliwość utworzenia profilu na Threads. Co więcej, ich profil na Threads będzie bezpośrednio połączony z kontem na Instagramie. Istnieje również możliwość skorzystania z platformy bez konieczności zakładania konta. W takim przypadku użytkownicy będą mieli dostęp do wyszukiwania konkretnych kont, przeglądania i zgłaszania treści czy udostępniania ich innym poprzez link. Niemniej jednak, nie będą mogli interakcji, takich jak odpowiadanie czy przekazywanie dalej treści na platformie.

Meta, jako jeden z globalnych liderów w dziedzinie technologii, jest właścicielem między innymi serwisu Facebook.

Similar Posts