Gry Informatyka

Projekt retro: Jak wyglądałaby gra Cyberpunk 2077 na konsoli Sega Mega Drive z lat 80.?

Początki lat 80. to czas, kiedy rynek gier konsolowych opanowały systemy jak Nintendo Enterteinment System (NES), nazywane jeszcze 8-bitowcami. Pod koniec tej samej dekady pojawiły się na rynku bardziej zaawansowane urządzenia, takie jak 16-bitowa konsola Sega Mega Drive. Niedawno jeden z fanów tych retro urządzeń postanowił przedstawić, jak mogłaby wyglądać gra Cyberpunk 2077, gdyby została wydana na tej konsoli.

Gry i konsole, które dziś zaliczamy do segmentu retro, nadal cieszą się popularnością wśród wielu graczy. Jednym z nich jest użytkownik, który podjął próbę przeniesienia gry Cyberpunk 2077 do estetyki konsoli Sega Mega Drive, sprzedawanej po raz pierwszy w roku 1988.

Nowy update 2.11 dla gry Cyberpunk 2077 wprowadza innowacyjną funkcję dla procesorów Intela, jednak nie działa ona w pełni poprawnie.

Inicjatorem projektu jest użytkownik Reddita o pseudonimie DisketteDetective. Jego twórczość ma na celu ukazanie alternatywnej historii, w której twórcy gry – studio CD Projekt RED – wydają swoje dzieło na konsoli Sega Mega Drive razem z napędem CD Sega Mega-CD (premiera w 1993 roku, co tłumaczy datę pokazaną w filmie). DisketteDetective stworzył intro do gry, ekran głównego menu oraz interfejs wyboru postaci. Przykuwa uwagę staranny dobór grafiki nawiązującej do estetyki lat 80. i 90., jak również nostalgiczna ścieżka dźwiękowa.

Similar Posts