Internet Pozostałe

InPost motywuje do korzystania z paczkomatów, pokazując ślad węglowy przesyłek

Nowoczesna aplikacja InPost Mobile zyskała niedawno nową cechę. Oprócz wyświetlania szczegółów na temat przesyłki, prezentuje teraz również dane dotyczące jej wpływu na środowisko, czyli tzw. śladu węglowego.

InPost, przez dodanie tej właściwości do swojej aplikacji mobilnej, chce ukierunkować uwagę konsumentów na kwestie ekologiczne. Firma chce tym samym podkreślić, że korzystanie z ich sieci paczkomatów jest bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego niż tradycyjne usługi kurierskie. Metoda, jaką zastosował InPost, jest jednak niekonwencjonalna.

Zapewniane przez aplikację InPost Mobile informacje na temat śladu węglowego wydają się być bardzo dokładne i precyzyjne. Obliczenia uwzględniają emisje powstałe podczas transportu przesyłki, zużycie energii elektrycznej w paczkomatach, oddziałach firmy oraz sortowniach oraz emisje związane z przesyłem danych niezbędnych do monitorowania i obsługi paczek.

Jednakże, wynik dotyczący śladu węglowego widoczny w aplikacji nie odnosi się do konkretnej przesyłki. Jest to średnia wartość dla konkretnego oddziału, z którego przesyłka została dostarczona. Ta wartość jest aktualizowana raz na miesiąc, a jej podstawą są dane historyczne. Warto jednak dodać, że InPost nie publikuje całkowitego wyniku dotyczącego śladu węglowego.

Similar Posts