Pozostałe

Spotify szykuje nowy, kosztowny plan abonamentowy zapewniający wysoką jakość dźwięku

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez agencję Reuters, największy na świecie serwis streamingowy, Spotify, planuje w najbliższym czasie przedstawić swoim użytkownikom nową ofertę abonamentową. Nowa oferta ma dać możliwość odtwarzania muzyki w niekomprymowanej, tzn. bezstratnej jakości dźwięku. Warto jednak zauważyć, że cena takiego abonamentu może okazać się zadziwiająco duża.

Od co najmniej kilkunastu miesięcy w cyberprzestrzeni pojawiają się spekulacje dotyczące potencjalnego nowego planu abonamentowego od Spotify. Informacje dostarczone przez agencję Reuters sugerują, że jego wprowadzenie powinno nastąpić już niedługo.

Projektowany plan subskrypcyjny, który otrzymał roboczą nazwę Spotify HiFi, ma oferować swoim użytkownikom przede wszystkim możliwość odtwarzania utworów w bezstratnej jakości dźwięku. Dodatkowo, firma planuje udostępnić bardziej zaawansowane narzędzia do tworzenia playlist i zarządzania biblioteką utworów.

Jednakże, wszystko wskazuje na to, że ten luksusowy plan abonamentowy nie będzie tani. Najświeższe doniesienia sugerują, że opłata za taką usługę może wynieść dodatkowe 5 dolarów, co przekłada się na około 20 złotych.

W praktyce oznacza to, że polscy użytkownicy będą musieli zapłacić prawie 60 złotych miesięcznie za dostęp do Spotify w najwyższej jakości dźwięku. Musimy jednak poczekać na oficjalne ogłoszenie ze strony szwedzkiej firmy, które powinno nastąpić w najbliższym czasie.

Similar Posts