materiał zewnętrzny

Jak sprawdzić, czy sieć Internetu jest w pełni bezpieczna?

Dbanie o bezpieczeństwo sieci to priorytet – dotyczy to szczególnie firm, które na bieżąco obracają różnymi danymi. Jak sprawdzić, czy połączenie, z którego korzysta przedsiębiorstwo, jest odpowiednio chronione przed zagrożeniami?

Dlaczego bezpieczeństwo online jest tak istotne?

Mimo, że hakerzy stwarzają coraz większe zagrożenie dla firm, wiele przedsiębiorstw wciąż nie inwestuje wystarczających środków w bezpieczeństwo. Według raportu „Barometr cyberbezpieczeństwa. Ochrona cyfrowej tożsamości” przygotowanego przez KPMG aż 69% firm w Polsce doświadczyło w zeszłym roku ataku cybernetycznego – to wzrost o 5% w porównaniu z 2020. Tego typu ataki stanowią jedno z najpoważniejszych zagrożeń w biznesie; co więcej, skutki takiego ataku mogą być bardzo dotkliwe. Co roku IBM wraz z instytutem Penemon publikują zestawienie kosztów wycieku danych – średnie straty w globalnym ujęciu wynoszą już 4,24 mln dolarów. Brak właściwych zabezpieczeń może zatem prowadzić do poważnych konsekwencji finansowych, a także odbić się niekorzystnie na renomie firmy.

Jak sprawdzić, czy firmowa sieć jest bezpieczna?

Bez względu na to, czy Twoje przedsiębiorstwo stawia na światłowód dla firm, czy też inne rozwiązania z zakresu telekomunikacji, konieczne będzie regularne weryfikowanie stopnia ochrony. O czym należy pamiętać? Oto kilka reguł, których warto się trzymać.

  1. Sprawdź, czy korzystasz z aktualnych wersji oprogramowania. Twórcy software’u na bieżąco wprowadzają poprawki dotyczące zabezpieczeń – hakerzy często celują w firmy, które nadal korzystają ze starszych, gorzej chronionych edycji programów.
  2. Zweryfikuj politykę haseł i dostępu do zasobów. Hasła powinny być trudne do złamania, a każdy pracownik w firmie powinien mieć dostęp dokładnie do tych serwisów, których potrzebuje.
  3. Upewnij się, że Twoja sieć korzysta z właściwych rozwiązań. Firewall i antywirus to podstawa. Warto także zainwestować w ochronę przed najczęstszymi atakami, na przykład zabezpieczenia anty-DDoS.
  4. Okresowo weryfikuj procedury bezpieczeństwa, aby zachować gotowość na najnowsze zagrożenia.

Światłowód dla firm – rozwiązanie, które zapewni bezpieczne połączenie

Spore znaczenie ma także sam sposób, w jaki firma łączy się z siecią. Internet światłowodowy dla firm w zdecydowanej większości przypadków będzie odpowiednim rozwiązaniem. Internet biznesowy zapewnia nie tylko szybki transfer i wysoką stabilność, lecz także większy stopień bezpieczeństwa. W przeciwieństwie do połączeń bezprzewodowych przechwycenie danych jest znacznie trudniejsze – wynika to z samej zasady działania światłowodu, który transmituje informacje w zamkniętym kablu.

Światłowód dla firm można znaleźć w ofercie różnych dostawców działających na terenie Polski. Warto zwrócić uwagę na propozycje skierowane bezpośrednio do biznesu. Na takie wsparcie możemy liczyć między innymi z firmą INEA – dodatkowo możemy skorzystać z ciągłego wsparcia technicznego i specjalnych usług związanych z bezpieczeństwem, w tym z ochrony ANTY-DDoS, która pozwoli poradzić sobie nawet z najbardziej intensywnymi atakami.

Similar Posts