Pozostałe

Rozbita szybka Apple iPhone – co robić?

Zbita szybka w telefonie to jeden z najczęściej pojawiających się problemów, jeśli chodzi o smartfony. I chociaż ekrany w urządzeniach Apple są bardzo solidne, to poważny upadek, czy też obicie może skończyć się właśnie takim uszkodzeniem. Sprawdźmy, co robić, gdy już dojdzie do takiego wypadku. Gdzie szukać pomocy? 

Zbita szybka w produktach Apple — jak naprawić?

Każdy z nas z pewnością zna te emocje, które pojawiają się, gdy smartfon upadnie. Towarzyszy temu panika i wstrzymany oddech. I ta niepewność, czy z naszym telefonem wszystko dobrze. Urządzenia Apple są trwałe, jednak nie zawsze wychodzą cało z takich sytuacji. Oczywiście najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest zapobieganie takim incydentom. Wystarczy zainwestować w dobrej jakości szkło hartowane i obudowę, by nie musieć bać się o swój telefon.

Jakie właściwie powinno być nasze działanie, gdy jednak nie zadbaliśmy o odpowiednią ochronę i szybka pękła? To zależy, jaki rodzaj szkody został wyrządzony. Czasem pęknięcie jest na tyle niewielkie, że niemal niewidoczne. Warto jednak pamiętać, że wymiana szybki iPhone 12, czy też innego modelu i tak będzie wtedy konieczna, ponieważ każdy taki drobny defekt sprawia, że obudowa jest słabsza i bardziej podatna na powstawanie kolejnych szkód. Może zdarzyć się także, że uszkodzona zostanie nie tylko szybka, ale i cały ekran. Wtedy zazwyczaj telefon po prostu przestaje działać. Dlatego też w takiej sytuacji potrzebna jest niezwłoczna wymiana.

Gdzie wymienić szybkę w iPhone?

Wymiana przedniej, a także wymiana tylnej szybki iPhone 12 oraz smartfonów innych generacji od Apple powinna być przeprowadzana zawsze w sposób profesjonalny. Dlatego też wszelkie działania na własną rękę najlepiej od razu skreślić z listy pomysłów. Gdzie więc naprawić telefon? Nie ma wątpliwości, że najlepiej zrobić to w salonie lub autoryzowanym serwisie Apple. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługa będzie najwyższej jakości, a części użyte do wymiany na pewno będą oryginalne. Poza tym wymiana w autoryzowanym punkcie pozwala na zachowanie gwarancji.

Wymiana szybki iPhone — ile kosztuje?

Ceny wymiany szybki w sprzętach Apple są bardzo zróżnicowane. Ich wysokość zależy bowiem on naprawdę wielu czynników. Jednym z kluczowych jest sam rodzaj urządzenia. Wymiana szybki Apple Watch 5 jest na przykład tańsza niż usługa przeprowadzona na smartfonie iPhone 13. To samo dotyczy generacji smartfonów. Im nowszy, tym trzeba liczyć się z wyższą opłatą, ponieważ niezbędne części są wtedy po prostu droższe.

Similar Posts