Komputery Pozostałe

Monitory dla graczy, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli jesteś pasjonatem gier komputerowych, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że odpowiedni sprzęt wysokiej jakości to podstawa. Szczególnie jeśli zależy Ci na jak najlepszych wynikach i doświadczeniu każdego ze szczegółów, jakie skrywają współczesne gry. Dlatego też, aby móc w pełni wykorzystać możliwości Twojego komputera, procesora czy konsoli, niezbędne są wysokiej jakości monitory do gamingu. Który z nich wybrać? Już w tym miejscu podpowiemy, że najlepsze warianty nie muszą oznaczać najdroższych modeli. Sprawdź, na jakie monitory dla graczy warto zwrócić uwagę i poznaj ranking monitorów dla graczy.

Najlepsze monitory gamingowe, czyli jakie?

Wielu, często niedoświadczonych użytkowników wychodzi z założenia, że najlepsze monitory dla graczy muszą być bardzo drogie. W trakcie zakupów warto pamiętać, że wysoka klasa urządzenia nie musi oznaczać, że automatycznie wybierzemy najdroższy z dostępnych modeli. Aktualnie produkowane gry mogą wymagać zróżnicowanych parametrów.

Dlatego też wybór monitora gamingowego powinien być w pełni dopasowany do naszych preferencji. Najlepsze monitory dla graczy to takie, które odpowiadają potrzebom użytkownika, jego budżetowi, a także wpływają korzystnie na osiągnięcia w grze.

Optymalne monitory dla graczy

Jeśli zastanawiamy się, czy istnieją idealne monitory dla graczy, powinniśmy pamiętać, że jest to kwestia indywidualna. Optymalne monitory do gamingu będą mieścić się w różnych przedziałach cenowych, oferować różne rozdzielczości, jak i wymiary. Co więcej, jeśli ktoś zajmuje się gamingiem zawodowo, duże znaczenie będzie mieć dla niego krótki czas reakcji czy częstotliwość odświeżania.

Ranking monitorów dla graczy

Jednym z monitorów gamingowych, na które warto zwrócić uwagę, jest Monitor Samsung CHG70 z technologią QuantumDot. Jego cechą szczególną jest matryca z QuantumDot, która oferuje szeroką gamę kolorów (sRBG 125%). Kolory są znacznie bardziej nasycone i doskonale odzwierciedlają rzeczywistość. Wszystko to sprawia, że gra staje się bardziej wciągająca i realistyczna.

Jeśli z kolei zależy Ci na tym, aby całkowicie zatopić się w akcji swojej gry, zwróć uwagę na Monitor Odyssey G9 z zakrzywioną matrycą o przekątnej 49 cali. Szybka matryca z odświeżaniem 240 Hz*, czasem reakcji 1/ms, największe na rynku zakrzywienie 1000R i niesamowicie płynny obraz dzięki G-Sync i Free-Sync Premium Pro robią wrażenie nawet na najbardziej zaawansowanych graczach.  . Dzięki temu zapewnia użytkownikowi niesamowity realizm widzianych obrazów i wrażenie, jakby sam był uczestnikiem rozgrywanych wydarzeń.

Jeśli natomiast nie jesteś zapalonym fanem gier ani nie robisz tego zawodowo, w ofercie marki Samsung również znajdzie się coś dla Ciebie. Morrison Odyssey G3 to idealny wybór dla mniej wymagających graczy. To monitor o przekątnej 27 cali, szybką matrycą z odświeżaniem 144 Hz i czasem reakcji 1/ms.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 *G9 to pierwszy na świecie monitor do gier o rozdzielczości 5120 x 1440 i częstotliwości odświeżania 240 Hz. Aby umożliwić częstotliwość odświeżania 240 Hz przy rozdzielczości 5120 x 1440 należy dokonać aktualizacji do najnowszej wersji sterownika karty graficznej. Do czasu aktualizacji sterowników karty graficznej, dla optymalnego użytkowania rekomendujemy używanie monitora w 5120 x 1440 w 120Hz z Adaptive Sync.

Jakimi badaniami poparte jest to stwierdzenie? Zalecamy wskazać w przypisie.

Similar Posts