Komputery Pozostałe

Monitory Smart – poznaj ich zalety!

W dzisiejszych czasach coraz częściej mamy do czynienia z wielofunkcyjnymi urządzeniami, które dają nam dużo więcej możliwości niż dotychczas. Podobnie jest w przypadku monitorów komputerowych. Kiedyś umożliwiały przede wszystkim wyświetlanie zawartości z komputera. Dziś niektóre modele nie wymagają nawet jego podłączenia. Takie są właśnie monitory Smart. Jakie mają zalety? Co ciekawego znajdziemy w ofercie Samsung?

Monitory Smart, czyli jakie?

Słowo smart w dzisiejszych czasach odnosi się przede wszystkim do inteligentnych urządzeń, które w sposób szczególny ułatwiają nasze codzienne życie czy wykonywanie różnych czynności. Podobnie jest również z monitorami Smart. Dzięki nim możemy bez podłączania ich do komputera skorzystać z internetu czy serwisów streamingowych. Monitory te posiadają pakiet przydatnych narzędzi oraz dostęp do przeglądarki, dzięki czemu zarówno przeglądanie sieci, jak i praca w domu jest możliwa bez użycia laptopa. Co więcej, monitory Smart pozwalają sterować innymi inteligentnymi urządzeniami w domu, podłączonymi do tej samej sieci, takimi jak termostat, oświetlenie czy urządzenia AGD*.

Monitor Samsung Smart – czym się odznacza?

W ofercie Samsung znajdziemy kilka różnych modeli monitorów Smart, które odznacza przede wszystkim elegancki i minimalistyczny design. Widoczny jest on w postaci smukłego wzornictwa (ultracienki ekran) oraz możliwości ustawienia odpowiedniego nachylenia czy – w przypadku niektórych modeli – obrotu ekranu w pionie. Wśród dostępnych modeli znajdziemy m.in. białe monitory, które doskonale pasują do nowoczesnych przestrzeni i mogą wyglądać świetnie niemalże w każdym miejscu.

Dla wielu osób istotną funkcją, jaką posiada Samsung monitor Smart, jest przestrzeń robocza, która daje zdalny dostęp do zasobów komputera za pomocą łącza bezprzewodowego i klonowania ekranów. Co więcej, wszystkie monitory Smart z roku 2023 (M80C, M70C, M50C) posiadają funkcję sterowania myszką i klawiaturą w aplikacjach Smart Things czy Smart Hub. Możemy więc przeglądać ulubione treści bez konieczności posiadania pilota i podłączonego komputera.

Monitor Samsung M80C – praca i rozrywka w jednym urządzeniu

Jak już wspomnieliśmy, monitory Smart, zachwycają nas swoją funkcjonalnością. Nie inaczej jest w przypadku modelu M80C Samsung. Dzięki rozdzielczości 4K, HDR 10+ oraz jasności 400 nitów możemy cieszyć się obrazami o żywych barwach. Ponadto monitor Samsung M80C obsługuje do 99% gamy kolorów sRGB. Oglądanie filmów czy praca z grafiką są więc bardzo komfortowe. Model ten pozwala korzystać ze Smart Hub i usług takich jak Prime Video, YouTube czy Netflix**.

W przypadku, gdy wykorzystujemy monitor Samsung Smart M80C do pracy, ważna będzie również jego ergonomia oraz dostęp do licznych narzędzi biurowych. Model ten posiada podstawę o regulowanej wysokości, która umożliwia dostosowanie kąta nachylenia. Dzięki możliwości obrotu w pionie o 90 stopni łatwiej będzie nam przeglądać dłuższe pliki czy arkusze kalkulacyjne. W zestawie znajdziemy magnetyczną, odłączaną kamerę, która przyda się do prowadzenia wideokonferencji. Monitor ten umożliwia zdalny dostęp do komputera, a także daje możliwość sterowania nim***. W porównaniu do poprzednich modeli Smart marki Samsung, udoskonalona została funkcja Multi View, dzięki której możemy korzystać z pakietu Microsoft 365**** oraz przeglądarki w trybie pełnego ekranu*****. Dzięki temu nie musimy co chwilę przełączać się między aplikacjami.

* Wymagane połączenie Wi-Fi, Bluetooth lub inne połączenie bezprzewodowe. Funkcja działa tylko w stosunku do urządzeń zarejestrowanych wcześniej w aplikacji SmartThings.

** Dostępność aplikacji zależy od kraju i mogą być wymagane oddzielne płatne subskrypcje.

*** Do korzystania z tej funkcji wymagane są systemy Windows 10 Pro, Mac OS 10.5 lub nowsze oraz zgodne ustawienia sieciowe.

**** Platforma Microsoft 365 wymaga posiadania konta Microsoft

***** Funkcja Multi View w trybie pełnego ekranu jest obsługiwana tylko przez modele M8 i M7.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Similar Posts