Informatyka Internet Komputery

Nowa funkcja przycisku przechwytywania w nadchodzących iPhone’ach 16 – jak to zmieni nagrywanie wideo?

Przyszła generacja flagowych telefonów komórkowych Apple, iPhone 16, może nie przynieść wielu innowacji. Niemniej jednak, jedna z nich wydaje się szczególnie obiecująca – Capture Button, czyli przycisk przechwytywania. Z najnowszych doniesień wynika, że za pomocą tego przycisku użytkownicy będą mogli szybko rozpocząć nagrywanie wideo. Teraz poznajemy więcej szczegółów na ten temat.

Funkcjonalność przycisku przechwytywania w iPhone’ach 16 wykracza poza samą możliwość szybkiego rozpoczęcia nagrywania. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli również regulować zoom oraz ostrość. Co więcej, przewidziano miejsce dla Capture Button na prawej stronie ramki urządzeń, bezpośrednio pod przyciskiem zasilania.

Dodatkowe informacje na temat działania nowego przycisku przechwytywania ujawnił serwis The Information. Według niego Capture Button ma mechaniczną budowę i reaguje różnie w zależności od siły nacisku czy dotyku. Użytkownicy będą mogli nie tylko szybko rozpocząć nagranie (przy mocniejszym nacisku), ale także regulować zooma (przesuwając przycisk w lewo lub prawo), a także ustawiać ostrość (po łagodnym naciśnięciu).

Apple jest przekonane, że Capture Button stanie się głównym atutem całej linii iPhone’ów 16, która obejmie cztery modele. Firma wprowadziła tę funkcję z myślą o promowaniu iPhone’a jako alternatywy dla tradycyjnego aparatu czy kamery do nagrywania wideo. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie, które zapewne zostanie dobrze przyjęte przez użytkowników. Niemniej jednak, zważywszy na to, że premiera „szesnastek” odbędzie się dopiero jesienią tego roku, firma może jeszcze wprowadzić pewne zmiany do tego modelu.

Similar Posts