Informatyka Komputery

Samsung na CES 2024: Przełomowe telewizory MICRO LED oraz najnowszy OLED w ofercie

Podczas tegorocznych targów CES, Samsung ujawnił swoje przełomowe osiągnięcia w dziedzinie technologii telewizorów. Wśród nich znalazł się wyjątkowy, przezroczysty telewizor MICRO LED. Na uwagę zasługują także nowe modele ekranów, które będą dostępne dla szerszego kręgu konsumentów, dzięki bardziej konkurencyjnej cenie.

Telewizor MICRO LED Samsunga przypomina taflę przeźroczystego szkła. Jest to efekt użycia niezwykle drobnych diod i precyzyjnego procesu produkcyjnego, który eliminuje widoczne spojenia oraz refrakcję światła. Proces tworzenia takiego ekranu można porównać do precyzyjnego montowania małego elementu, cieńszego niż ludzki włos, w specyficznej pozycji i pod konkretnym kątem – czynności powtarzanej ponad pół miliona razy. To właśnie taki proces produkcji pozwala na stworzenie ekrany Micro LED.

MICRO LED to technologia ekranu naprawdę innowacyjna, cechująca się modułową strukturą. Umożliwia ona użytkownikom swobodne dostosowanie kształtu, rozmiaru i proporcji ekranu do dowolnej przestrzeni. Gotowy moduł jest montowany na wyświetlaczu i poddawany jest ponad 600 godzinom intensywnych testów.

Wśród nowości Samsunga znajduje się także nowy ekran OLED. Model S95D posiada duży, 77-calowy ekran, który jest o 20 procent jaśniejszy w porównaniu do poprzednich modeli. Ekran ten pozwala na wyświetlanie głębokich i bogatych odcieni czerni oraz kolorów poprawionych za pomocą sztucznej inteligencji, a także ma certyfikat Pantone Validated™. W tym roku Samsung planuje również wprowadzić modele S90D i S85S w różnych wielkościach – od 42 do 83 cali. Model S95D będzie wyposażony także w matrycę o odświeżaniu 144 Hz.

Samsung zdecydował się także wprowadzić do nowych modeli OLED technologię „glare free”. Zabezpiecza ona ekrany przed refleksami światła, utrzymując jednocześnie ostrość obrazu. Dzięki temu widzowie mogą cieszyć się pełnią wrażeń nawet przy jasnym świetle dziennym.

Wszystkie telewizory Samsunga, włączając w to te wykorzystujące technologię Micro LED oraz OLED, korzystają z systemu Tizen 2024. Dzięki temu każdy użytkownik może założyć własny profil i dostosować go do swoich potrzeb. Wbudowany Hub IoT umożliwia bezpieczne zarządzanie domowymi urządzeniami. Użytkownicy mają także dostęp do wszystkich popularnych aplikacji.

Similar Posts