Informatyka Komputery

Oglądamy kandydata do tytułu najlepszego smartfona klasy średniej 2023 – OPPO Reno10 Pro 5G

W lipcu bieżącego roku, światło dzienne ujrzała najnowsza odsłona smartfonów z linii Reno10. Na półkach naszych sklepów znalazły się dwa modele tej generacji – OPPO Reno10 Pro 5G oraz OPPO Reno10 5G. Oba urządzenia warte są uwagi, ale to właśnie model Pro otrzymał nominację do prestiżowego tytułu „najlepszy smartfon klasy średniej” w plebiscycie Tech Awards 2023.

Seria Reno od samego początku swojego istnienia kojarzona jest ze smukłością i elegancją swojej stylistyki. Tym razem, modele tej serii poszły o krok dalej w kierunku subtelności i lekkości konstrukcji. Widać to przede wszystkim w modelu Reno10 Pro 5G, który ma obudowę wykonaną w technologii 3D. Zarówno szkło osłaniające wyświetlacz, jak i tylny panel smartfona są zakrzywione, co tworzy nie tylko efektowny wygląd, ale również wpływa na wygodę użytkowania. Wyświetlacz AMOLED mierzy 6,7 cala, pracuje z częstotliwością odświeżania 120 Hz i oferuje rozdzielczość 1080 x 2412 pikseli. Pomimo tych imponujących parametrów, smartfon waży zaledwie 185 gramów, a grubość jego obudowy to jedynie 7,89 milimetra.

W Reno10 Pro 5G producent nie oszczędził na materiałach. Ekran chroni wyjątkowo wytrzymałe szkło ACG Dragontrail Star 2. Z tyłu znajduje się panel z matową fakturą Reno Glow, który jest odporny na odciski palców. Dzięki temu utrzymanie smartfona w czystości i dobrym stanie nie powinno nastręczać żadnych problemów.

Similar Posts