Internet Pozostałe

Pomoc w ograniczeniu nocnego korzystania z Instagrama – nowa funkcja dla nastolatków

Platforma Instagram jest na progu wprowadzenia innowacyjnej funkcji, która ma na celu ograniczenie długich sesji nocnych użytkowania przez młodzież. Funkcja ta stanowi odpowiedź na powszechne zjawisko, jakim jest spędzanie przez nastolatków wielu godzin na przeglądaniu różnych treści na portalach społecznościowych. Inicjatywa ta ma swoje źródło w działaniach firmy Meta, mających na celu przeciwdziałanie temu trendowi.

Nowość, którą Instagram planuje wprowadzić, to funkcja skierowana konkretnie do młodych użytkowników portalu. Będzie ona aktywna podczas godzin nocnych i ma na celu przeciwdziałać nadmiernemu korzystaniu z aplikacji w tym czasie.

Gdy użytkownik przekroczy 10 minut przeglądając rolek (Reels) lub prywatne wiadomości, aplikacja będzie sugerować, że nadszedł czas na przerwę, a więc odłożenie smartfona i położenie się spać. Wprowadzenie tej opcji ma na celu przypomnienie, że korzystanie z aplikacji powinno być świadome i wartościowe, a także uświadomienie młodzieży o istotnym znaczeniu snu dla zdrowego funkcjonowania organizmu.

Funkcja ta zostanie domyślnie włączona dla wszystkich nastolatków korzystających z aplikacji Instagram i nie będzie możliwości jej wyłączenia. Twórcy aplikacji podkreślają, że jej celem jest przypomnienie o wartościowym korzystaniu z aplikacji i znaczeniu snu dla zdrowia.

Similar Posts