Komputery

Co zrobić ze starym firmowym sprzętem komputerowym?

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie pracownikom narzędzi niezbędnych do wykonywania obowiązków służbowych. Zalicza się do nich różnego rodzaju sprzęty, jednak najczęściej wykorzystywanym w przedsiębiorstwach sprzętem są komputery. Z czasem ulegają one eksploatacji i tracą swoją wydajność lub wymagają naprawy. Stary komputer firmowy nie musi jednak trafić od razu na śmietnik ze względu na to, że obecnie na rynku funkcjonują firmy, które zajmują się odkupem sprzętu komputerowego. Co więc możemy zrobić ze starym sprzętem komputerowym? Podpowiadamy.

Stare firmowe komputery a odkup sprzętu

W przypadku kiedy dysponujemy starym sprzętem komputerowym, który tylko niepotrzebnie zalega w firmie i nie jest już użytkowany ze względu na zainstalowane w nim starsze oprogramowanie, niewielką pamięć RAM czy usterkę, powinniśmy rozważyć sprzedaż takiego urządzenia firmie, która oferuje odkup sprzętu. Tego typu przedsiębiorstwa zajmują się zarówno jednorazowym odkupem używanego sprzętu komputerowego, do którego zalicza się laptopy, serwery, podzespoły, urządzenia peryferyjne czy smartfony, jak i stałą współpracą. Decydując się na sprzedaż sprzętu komputerowego takiej firmie, możemy liczyć na doradztwo i wsparcie na każdym etapie wymiany sprzętu komputerowego w przedsiębiorstwie, a także przeprowadzenie audytu technicznego sprzętu, który pozwoli określić jego funkcjonalność, a także wartość rynkową. W ramach takiej oceny specjaliści sprawdzają zarówno parametry wizualne, jak i techniczne komputerów.

Sprzedaż starego sprzętu komputerowego

Ze względu na to, że firmy zajmujące się odkupem sprzętu, zazwyczaj kierują swoją ofertę do instytucji lub przedsiębiorstw, które posiadają zalegające, nieużywane już urządzenia w ilości co najmniej 10 sztuk, to w sytuacji kiedy dysponujemy mniejszą liczbą elektroniki, możemy zdecydować się na samodzielną sprzedaż sprzętu. Pomocne w tym mogą być różnego rodzaju grupy w mediach społecznościowych lub portale aukcyjne. Wystawiając na sprzedaż sprzęt firmowy, zawsze jednak wcześniej sprawdźmy, czy jego parametry zgadzają się z opisem aukcji, a także, czy usunęliśmy z dysku wszystkie wrażliwe i ważne dane. Komputery, których już nie wykorzystujemy w firmie, możemy podarować również osobom potrzebującym. W takim przypadku powinniśmy skontaktować się z organizacją, która zajmuje się wsparciem takich osób.

Gdzie można wyrzucić zużyty sprzęt komputerowy?

Stara, zalegająca elektronika dla wielu przedsiębiorstw stanowi niemały problem ze względu na to, że takiego sprzętu nie można wyrzucić do standardowego kosza, a wszelkie laptopy czy komputery, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Utylizacja takich sprzętów powinna być przeprowadzona przez firmy, które zajmują się takimi działaniami. Istotne jest, aby była ona potwierdzona fakturą sprzedaży lub protokołem przekazania elektrośmieci. Jeśli jednak stary sprzęt firmowy zalega nam w magazynach ze względu na słabe parametry takich urządzeń, lepszą opcją jest przekazanie komputerów do firmy, która oferuje odkup sprzętu.

Similar Posts