Internet

Blog szansą na rozwój

Internet, którego początki wiążą się z powstaniem sieci ARPANET, powstał pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Powszechnie uważa się, że stworzenie go było odpowiedzią na usprawnienie jakości pracy amerykańskiej organizacji badawczej RAND Corporation. Na bazie jej raportów, podjęto prace projektowe nad konstrukcją sieci komputerowej, która mogłaby funkcjonować, pomimo częściowego zniszczenia. Charles Herzfeld, ówczesny dyrektor ARPA, nie zgadza się jednak z tak rozumiany mitem genezy internetu i twierdzi, że od początku chodziło wyłącznie o rozwój potencjału naukowego. Łączenie oddalonych od siebie placówek badawczych, które posiadał komputery, mogło zaistnieć jedynie dzięki temu niesamowitemu wynalazkowi.

Dzisiaj internet znajduje wiele innych, nie zawsze chwalebnych rozwiązań, ale stał się nieodzowną częścią naszego życia i znacznie poprawił jakość jego funkcjonowanie, nawet jeżeli nie takie był zamierzenia jego twórców. Zakupy online, nauka przy pomocy internetu, słuchanie muzyki i oglądanie telewizji to kilka z rzeczy, które internet poniekąd odebrał z rzeczywistego świata. Możliwości, które nam daje są nieograniczone i jedynie od nas samych zależy czy używamy go zgodnie z jego przeznaczeniem. Usprawnienie przesyłu informacji jest także jego ogromną zasługą, ponieważ coś, o czym jeszcze kilkanaście lat wstecz dowiadywaliśmy się ze znacznym opóźnieniem, obecnie jest dostępne online w ciągu kilkudziesięciu sekund. Również sam przepływ wiedzy i możliwość dzielenia się nią w sieci to ogromny atut naszych czasów. Liczne portale i blogi, potrafią obudzić w nas pasję i sprawić, że nasz rozwój osobisty znacznie przyspieszy.

Na blogu o wszyskim np. [tutaj wstawimy losowy link] zaczerpniesz świeżej wiedzy ze świata biznesu, ekonomii, sportu i kultury, a czas poświęcony na jego lekturę na pewno nie okaże się stracony, ponieważ zyskasz skondensowaną wiedzę, której będziesz mógł użyć w prywatnym życiu do realizacji zamierzonych celów. Internet zapewnia, że dużo łatwiej przejść do działania, ponieważ często daje gotowy schemat jak i co należy zrobić. W przeszłości po przeczytaniu książki czy poradnika, nadal tak naprawdę byłeś laikiem w temacie [tutaj wstawimy losowy link], ponieważ wiedza ta była sucha i nie poparta praktycznymi poradami. Teraz kiedy po przeczytaniu artykułu czy wpisu, możesz następnie na YouTube obejrzeć kolejne filmiki instruktażowe w interesującym Cię temacie, osiągnięcie zamierzonych wcześniej celów jest dużo prostsze. Ilu talentom internet pozwolił na genialne kariery, gdzie nie tak dawno bez znajomości i protekcji, ciężko by było im o taki start i sławę. Zakładając, że regularnie śledzisz blog spełniającej się dziennikarki czy bizneswoman, która bez ogródek dzieli się swoją wiedzą, to czy nie jest to ułatwienie? Na blogu znajdziesz [tutaj wstawimy losowy link] kolejne etapy, które należy pokonać w drodze do sukcesu. Jeżeli poświęcisz wystarczająco dużo pracy i pokory, o sukces przedsięwzięcia możesz być wówczas spokojny.

Similar Posts