Informatyka Internet Komputery

Mapy Google z innowacyjną funkcją ułatwiającą podróżowanie. Odkryjesz jej zalety, jeśli masz towarzystwo

Rozwój aplikacji Mapy Google ciągle nabiera tempa. Tym razem firma wprowadza funkcję, która przypadnie do gustu tym wszystkim, co często wybierają się na wspólne wyprawy kilkoma pojazdami, lub planują spotkanie ze znajomymi w jednym miejscu o zbliżonym czasie. Trzeba zapewnić, że prezentacja nowych możliwości robi piorunujące wrażenie – to o wiele więcej niż tylko „nawigacja w trybie kooperacji”.

Nowość w Mapach Google jest już oficjalnie ogłoszona i zaprezentowana. Data jej uruchomienia nie jest jeszcze znana, ale oczekujemy na nią z niecierpliwością, gdyż wygląda na bardzo użyteczną.

Na czym polega? Na zwiększeniu komfortu podróżowania w grupie. Nowe rozwiązanie pozwoli zintegrować naszą trasę z innymi użytkownikami Map Google, co otworzy drzwi do kilku interesujących opcji. Po pierwsze, będziemy mogli monitorować odległość od pozostałych uczestników podróży. Po drugie, jeśli poruszamy się w konwoju, każdy z nas będzie miał dostęp do identycznej trasy.

Jednak to nie wszystko. Wspólne podróże będą również możliwe, gdy zdecydujemy się dojechać do miejsca spotkania z różnych kierunków. Wówczas nawigacja zapewni, że dotrzemy na miejsce mniej więcej w tym samym czasie. Jeżeli jedna osoba będzie musiała wyruszyć wcześniej, otrzymamy odpowiednie powiadomienie.

Interesująco brzmi też możliwość… nawiązania połączenia głosowego przez aplikację Google Maps. Gdy podczas wyprawy pojawi się potrzeba zrobienia przerwy na posiłek lub wizytę w toalecie, nie będzie konieczności szukania numeru telefonu – wystarczy uruchomić bezpośrednie połączenie wewnętrzne w aplikacji.

Similar Posts