Informatyka Internet

Poradnik: Jak udostępnić sieć WiFi bez udostępniania hasła? Sprawdzone metody

Zdarzyło Ci się zapomnieć hasła do swojego domowego routera? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak udostępnić swoim gościom dostęp do sieci WiFi, nie dzieląc się z nimi skomplikowanym, długim hasłem, które nikt nie pamięta? Bez obaw, istnieją pewne techniki, które mogą okazać się pomocne w takich sytuacjach. W ciągu kilka chwil będziesz mógł bezproblemowo udostępnić swoją sieć każdemu wizytującemu gościowi, bez konieczności dzielenia się hasłem.

Przy różnych okazjach, takich jak spotkania towarzyskie, imprezy domowe, może pojawić się potrzeba podłączenia kogoś do domowej sieci internetowej. Wiele osób, po raz pierwszy podłączając wszystkie swoje urządzenia i telefony, zapomina o istnieniu hasła. Na co dzień jesteśmy nieustannie połączeni z naszą domową siecią lub automatycznie łączymy się z nią po powrocie z pracy. Co więc zrobić, kiedy chcemy udostępnić internet innym?

Pierwsza metoda – Wykorzystanie technologii WPS
Ten sposób jest skuteczny dla tych, którzy mają stosunkowo nowy router wyposażony w technologię WPS, znanej również jako Wi-Fi Protected Setup. Ta innowacyjna technologia umożliwia podłączenie się do sieci domowej bez konieczności wpisywania hasła. WPS umożliwia tymczasowe otwarcie sieci dla nowych urządzeń. Co należy zrobić? Po prostu naciśnij na routerze odpowiedni przycisk i przytrzymaj go przez chwilę. Przycisk ten zwykle znajduje się na przedniej lub tylnej części obudowy i jest oznaczony napisem WPS lub symbolem dwóch kręconych strzałek.

Kiedy to jest zrobione, osoba chcąca się połączyć musi wybrać odpowiednią sieć i poczekać na autoryzację. W ten sposób, osoba ta nie musi wpisywać żadnego kodu. Jeżeli chcesz mieć kontrolę nad technologią WPS, możesz ustawić numer PIN. Zapamiętanie kodu składającego się z czterech cyfr z pewnością będzie łatwiejsze.

Druga metoda – Wykorzystanie kodów QR
Metodę z kodami QR można zastosować na dwa sposoby. Pierwszy, prostszy sposób jest możliwy tylko wtedy, gdy korzystasz ze smartfona z systemem Android, który jest połączony z Twoją domową siecią. Wystarczy przejść do ustawień, wybrać „Wi-Fi” i sieć, do której jesteś podłączony. Następnie wybierz opcję „Udostępnij”. Pojawi się kod QR. Osoby, które chcą podłączyć się do Twojej domowej sieci internetowej, muszą zeskanować ten kod za pomocą aparatu w swoim telefonie lub specjalnej aplikacji. Reszta procesu odbywa się automatycznie.

Similar Posts