Informatyka Komputery

Rozważasz zakup telewizora 65 cali? Oto nasze rekomendacje na czerwiec 2024

Zakup telewizora o przekątnej 65 cali staje się coraz bardziej popularny. Istotną rolę w tym trendzie odgrywa fakt, że rynek oferuje wiele modeli o tej właśnie przekątnej ekranu, a ich ceny są znacznie bardziej przystępne niż jeszcze kilka lat temu. Jednak taka mnogość wyboru może być zniechęcająca. Dlatego postanowiliśmy przygotować listę najlepszych telewizorów 65 cali dostępnych na rynku w czerwcu 2024 roku.

Ekrany o przekątnej 65 cali mają o 40% większą powierzchnię niż modele 55-calowe. To znacząca różnica, szczególnie biorąc pod uwagę, że często za nieznacznie wyższą cenę, klienci zyskują znacznie większy ekran. Rekomendujemy więc rozważenie zakupu telewizora o większej przekątnej, niż planowaliście pierwotnie.

Przy wyborze telewizora 65 cali warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Zdecydowanie polecamy model z wyższej półki, który posiada dobrej jakości procesor odpowiedzialny za skalowanie obrazu. Modele droższe, ale za to lepszej jakości, oferują zaawansowane podświetlenie, które zapewnia bardziej jednolite odwzorowanie kolorów i szerszy zakres barw. Szczególnie na dużych ekranach widać różnicę między droższymi i tańszymi matrycami.

Jeśli stać was na dodatkowe wydatki, polecamy model z matrycą o częstotliwości 120 Hz – to zdecydowanie poprawia płynność obrazu, co docenią zwłaszcza wielbiciele gier komputerowych i sportu. Najlepsze telewizory 65 cali wyposażone są w matryce OLED oraz zaawansowane ekrany LCD z wielostrefowym podświetlaniem, np. technologią mini-LED.

W roku 2024 telewizory 4K o przekątnej 65 cali ze średniej i wyższej półki powinny mieć porty HDMI 2.1 120 Hz. We wcześniejszych tekstach pisaliśmy więcej na temat oznaczeń portów. Natomiast podstawowe modele powinny gwarantować bezproblemowe działanie platformy Smart TV. Warto więc postawić na sprawdzone i rozwijane systemy takie jak Google TV, Tizen, WebOS czy VIDAA stosowany w telewizorach i projektorach marki Hisense.

W czerwcu 2024 roku możemy spodziewać się wielu nowych modeli telewizorów 65 cali. W sklepach znajdziemy zarówno modele z poprzedniego roku, jak i nowe konstrukcje, które trafiły do sprzedaży w kwietniu i maju. Wybór jest duży w każdym przedziale cenowym, więc to dobry moment na zakup telewizora 65 cali.

Similar Posts