Pozostałe

Transmisja z kosmicznego spaceru astronautów ISS – NASA uruchamia stream

Od lat fascynuje nas tajemnicze życie astronautów w przestrzeni kosmicznej i podróże poza naszą planetę. Dzięki postępowi technologicznemu i otwartości agencji kosmicznych na komunikację poprzez media społecznościowe, możemy obecnie na bieżąco monitorować ich działania i dowiadywać się o codziennym życiu członków Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Teraz przybędzie nam kolejna okazja do podejrzenia życia poza Ziemią, gdyż NASA planuje transmitować na żywo spacer kosmiczny astronautów ISS.

Wyjątkowa transmisja, która umożliwi nam podglądanie działań astronautów w kosmosie, ma swój początek zaplanowany na czwartek, 13 czerwca. O godzinie 12:30 czasu polskiego rozpocznie się stream, natomiast pełne emocji wydarzenie, czyli sam spacer kosmiczny, będzie dostępny do oglądania od godziny 14:00. Transmisja potrwa aż sześć i pół godziny, a śledzić ją będzie można za pośrednictwem strony internetowej NASA oraz kanału YouTube tej amerykańskiej agencji kosmicznej.

Jakie korzyści płyną z oglądania spaceru kosmicznego astronautów ISS? Poza tym, że jest to atrakcja dla wszystkich miłośników kosmosu, astronauci ISS będą mieli do wykonania dwie misje. Pierwsze zadanie, jak informuje NASA, polega na „poszukiwaniu życia w kosmosie”. Astronauci będą zbierać próbki do analizy, które pozwolą naukowcom zrozumieć, jak mikroorganizmy są w stanie przetrwać i rozmnażać się poza orbitującym laboratorium.

Drugie zadanie będzie polegało na usunięciu uszkodzonych tzw. zespołów częstotliwości radiowych – komponentów elektronicznych zlokalizowanych w pobliżu anteny komunikacyjnej po prawej stronie stacji kosmicznej. To wyjątkowa szansa na zobaczenie na żywo, jak przebiegają naprawy na ISS.

Similar Posts