Informatyka Internet Komputery

Topowa piątka aplikacji dla dzieci na telewizor – rozwijające umiejętności rysowania, grania na instrumentach i gotowania

Nowoczesne technologie oferują dzieciom niezliczone możliwości, ale ostateczny wybór w kwestii tego, co mogą oglądać, słuchać bądź w co grać, leży w rękach rodziców. Z ogromnego asortymentu aplikacji przeznaczonych dla dzieci dostępnych na Android TV, wyselekcjonowaliśmy pięć, które nie tylko zapewniają rozrywkę, lecz także stymulują rozwój kreatywności oraz pamięci. Czy dla dzieci ważny jest „duży ekran”? Opinie na ten temat są podzielone. Bez wątpienia, jak to bywa z każdą technologią, korzystanie z telewizora przez najmłodszych powinno odbywać się pod nadzorem dorosłych. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup własnego monitora dla dziecka do oglądania animacji w najwyższej jakości, pamiętaj, że ten sprzęt może służyć do czegoś więcej niż tylko do zabawy. Przy wyborze smart TV zachowaj ostrożność.

KIVI KidsTV to propozycja od europejskiej marki KIVI, która w tym roku wprowadziła na rynek smart TV dedykowany dla najmłodszych użytkowników. Ten model posiada 32-calowy ekran Full HD z niebieską ramką, do której można przymocować zestaw konstrukcyjny z klocków i wybudować co tylko zamarzy się dziecku. W ten sposób technologia przekształca się nie tylko w monitor do odtwarzania treści, ale również staje się miejscem zabawy, stymulującym ich kreatywność i wyobraźnię. Aby chronić ekran przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez klocki, zastosowano tu hartowane szkło, które jest odporne na wstrząsy i zarysowania. Do zestawu dołączono naklejki, dzięki którym telewizor można bezpiecznie zamocować do ściany. Z tyłu KIVI KidsTV znajduje się nocne światło emitujące delikatne, kojące światło, które pomaga dzieciom szybciej zasnąć, szczególnie jeśli boją się ciemności. Nocne światło może działać nawet gdy telewizor jest wyłączony, a poziom jego jasności jest regulowany. Telewizor działa na systemie operacyjnym Android TV 11, gwarantuje dogłębne ustawienia kontroli rodzicielskiej oraz zapewnia dostęp do ponad 10 000 aplikacji z Google Play Store.

Następnie przejdźmy do rozwijających aplikacji dla smart TV dedykowanych dzieciom.

Kids Doodle to wysoko oceniana aplikacja do rysowania. Prosta w użyciu pozwala dzieciom na tworzenie szkiców, ale także na kreowanie bardziej zaawansowanych projektów, takich jak postacie z ulubionych filmów, czy modyfikacje gotowych obrazów. Aplikacja oferuje różne rodzaje farb do wyboru: neonowe, świecące, kredki, ołówek i farby imitujące fajerwerki. Kids Doodle jest dostępna na smartfony, tablety oraz telewizory.

Piano + to kolejna propozycja, dedykowana zarówno dla tych, którzy już mają doświadczenie w graniu na instrumencie, jak i dla dzieci w ogólnym rozwoju. Jest to jedna z najlepszych aplikacji na Androida do nauki gry na pianinie: imituje realny instrument z autentycznymi dźwiękami i oferuje bazę ponad 50 000 utworów. Aplikacja ta cieszy się niezwykle dużą popularnością – została pobrana ponad 50 milionów razy!

Duolingo ABC jest opcją od popularnej platformy do nauki języków Duolingo, która może być również użyteczna dla dzieci. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na Duolingo ABC, które może pomóc dzieciom nauczyć się czytać i pisać po angielsku. Aplikacja zawiera nie tylko lekcje, ale także fascynujące historie w języku angielskim, lekcje fonetyki i ćwiczenia pamięci. Dzieci mogą dostosować swoje profile za pomocą zabawnych awatarów z kreskówek.

Toca Kitchen to radosna i zabawna aplikacja, która inspiruje dzieci do nauki gotowania w prosty i swobodny sposób. Cała idea gry polega na przygotowaniu posiłków dla ulubionych postaci. Możesz także tworzyć własne przepisy, korzystając z sześciu różnych narzędzi i składników dostępnych w kuchni. W najnowszej wersji gry dzieci uczą się robić sushi.

Playkids to aplikacja, która cieszy się uznaniem rodziców na całym świecie. Według statystyk, korzysta z niej 5 milionów rodzin. Playkids to zbiór ponad 5 000 animacji, książek, gier edukacyjnych i interaktywnych aktywności, które wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, od zadań matematycznych po lekcje języka obcego. Są nawet ćwiczenia medytacyjne! Cała zawartość jest stworzona przez ekspertów w dziedzinie pedagogiki i edukacji przedszkolnej. Aplikacja jest dostępna w 180 krajach i obsługuje siedem języków.

Similar Posts