Gry

Zapowiedź Resident Evil 9: Koshi Nakanishi przejmuje ster reżysera

W ostatnim czasie, słynna seria gier wideo Resident Evil zyskała na popularności dzięki udanym remake’om oraz dwóm nowym odsłonom – Resident Evil 7 i 8. Teraz nadszedł czas na oficjalne zapowiedzenie następnej części. Capcom, podczas swojego wydarzenia online, znanego jako Capcom NEXT 2024, oficjalnie ogłosił wprowadzenie do serii Resident Evil 9.

Resident Evil cieszy się renomą jednej z najbardziej kultowych i rozpoznawalnych serii gier wideo, która zebrała miliony fanów na całym globie. Nic więc dziwnego, że każda informacja dotycząca kolejnej części serii jest gorąco komentowana. Tak było również w przypadku Resident Evil 9, którego niepotwierdzone plotki zaczęły rozprzestrzeniać się od maja 2024 roku.

Capcom uchylił jednak rąbka tajemnicy na temat przyszłego tytułu, ujawniając, że reżyserią Resident Evil 9 zajmie się Koshi Nakanishi. Nakanishi to doświadczony twórca, który wcześniej pełnił rolę designera przy tworzeniu Resident Evil 5 oraz reżysera dla gier takich jak Resident Evil: The Mercenaries 3D, Resident Evil: Revelations oraz szczególnie docenionego przez graczy Resident Evil 7: Biohazard. W krótkim filmiku prezentującym nową odsłonę serii, Nakanishi wyznał:

„Tworzenie nowego sequele Resident Evil było trudne zadanie, szczególnie po sukcesie Resident Evil 7. Jednak mamy już plan na to, co przedstawić graczom i muszę przyznać, że wydaje się on naprawdę obiecujący. Nie mogę jeszcze ujawniać żadnych szczegółów, ale mam nadzieję, że jesteście równie podekscytowani jak ja dniem, kiedy będę mógł się nimi z Wami podzielić.”

Similar Posts